Un biedzot tapis arī šīs lietiņas adīšanas apraksts.
svētdiena, 2010. gada 28. februāris
Knupīša ķēdīte "kaķis un zivis"
Un biedzot tapis arī šīs lietiņas adīšanas apraksts.
trešdiena, 2010. gada 24. februāris
Kaklavardes apraksts
Kvadrātu (kuru kopā ir 4) ada sekojoši:
Piešuj šo acu strēmeli pie galvas:
Pašas acis es taisīju tā - no maza 1.5x1.5 cm auduma gabaliņa salocīju trīsstūrīti un ar melnu diegu uzšuvu acu zīlītes. Pēc tam katru actiņu iešuvu dobumā.
Kājas ada pa apli uz 4 adatām. Pakaļkājām uzmet 12 valdziņus, ada apmēram 32 kārtas, tad norauc līdz 8 valdziņiem, turpina adīt apmēram 35 kārtas (lai tievā daļa maķenītiņ garāk par resno). Tad pieaudzē pēdu. Pieaudzē pa vienam valdziņam 1. un 3 adatas sākumā un 2.un 4. adatas beigās - katrā otrajā kārtā 3 reizes. Tagad ir kopā 20 valdziņi. Ada 7 kārtas, tad norauc. Ievieto stiepli, ja grib, lai kājas salocītas un nekarājas beigti. Vislabāk uz abām kājām vienu stiepli (katra kāja savā galā) un vidējo daļu (tik garu kā vardes dibena līnija) pēc tam neredzami iešūt vardes pakaļējā vīlē - lai iespējami mazāk asu galu. Tos galus, kas ir pēdās, tos aptinu ar mazu auduma strēmelīti un aplīmēju ar skoču - lai neduras.
Ar priekškājām līdzīgi, tikai uzreiz uzmet tikai 8 valdziņus, ada apmēram 42 kārtas, tad pieaudzē pēdu. Pieaudzē tāpat kā pakaļkājai, bet tikai līdz 16 valdziņiem. Tad ada apmēram 11 kārtas un norauc.
Notamborē pleznu galus (tamborējot saņem pēdas virspusi ar apakšpusi kopā). Šeit ir tāda kā shēma (punkts - gaisa cilpiņa, garā svītra - staviņš ar vienu apmetumu, taisnstūrīši - ķēžu stabiņš):
Tamborējot priekšpleznu galus, pievieno tamborētu riņķīti (ja tā būs kaklā karināma varde):
Tad sašuj kopā ar šujmašīnas dūrienu mugurpusi ar vēderpusi (no astesgala līdz vienam mutes kaktiņam, pēc tam attiecīgi līdz otram), piešujot arī kājas (pirmajā shēmā aptuvenajās kāju vietās ir punkti.)
Šāds izskatās gatavs zvērs:
trešdiena, 2010. gada 17. februāris
Sens stilizēts zieds
Lūk, sens stilizēts zieds, kuru atradu, staigājot plašajās interneta ārēs un konkrēti šeit:
Man dikti sagribējās radīt šī zieda plaģiātu tamborētā veidā nolūkā rotāt ar to vai tiem savu jauno, topošo jaku. Izvēlējos smalku dziju un tievāko man pieejamo tamboradatu.
Vispirms notamborēju zaļo daļu (gaisa cilpiņas ar aplīšiem vajadzīgās vietās):
Tad pa virsu iet sarkanās ziedlapas. (Vidējā ziedlapa mani neapmierina, pie tās vajadzēs vēl piestrādāt)
piektdiena, 2010. gada 12. februāris
Matučūskas apraksts
Ada ornamentu, manējais ir šāds:
Kad čūska pietiekami gara, sāk adīt galvu. Pieaudzē katrā sānā 2 valdziņus.
Tad notamborē pīnīti nedaudz īsāku par čūsku un ik pa 1.5 cm piestiprina pie čūskas vēdera - lai varētu piestiprināt pie matiem ar strādzi.
pirmdiena, 2010. gada 8. februāris
Matučūska
"Trešais zvērs ir pievienojies tiem diviem."
Matučūska vispār dzīvo matos. Karlīnes matos galīgi neturējās, manos labāk.
Kā jau var nojaust, matučūska ir gara, krāsaina desa, kurai vidū ir stieple. Vēl viņai gar vēderu visā garumā stiepjas tieva aukliņa, aiz kuras var aizķert ar sprādzi un iespraust matos. Adīšanas apraksts.
otrdiena, 2010. gada 2. februāris
Kaklavarde
Varde ir visai plaši pārstāvēts personāžs adīto un tamborēto izstrādājumu klāstā. Tā nu lūk arī mana radošā doma nevarēja bez tās iztikt. Atlika tikai izdomāt, kādas funkcijas piešķirt manai Vardei. Tā kā Karlīnei patīk visu ko karināt kaklā, kā arī dažādi trauciņi vai kabatiņas, kur sabērt iekšā neskaitāmus sīkus štruntiņus, tad es izlēmu, ka Varde būs Kaklavarde ar maciņa funkciju.
Vardes veidošanas apraksts: http://ievaspieraksti.blogspot.com/2010/02/kaklavardes-apraksts.html.
Un šeit fotosesija: