svētdiena, 2015. gada 1. februāris

Celaine

Vēl nesen par celainēm neko nezināju. Nosaukums gan bija dzirdēts, bet neko neizteica. Taču nesen pie mums Rūjienas tautskolā bija organizētas celaiņu aušanas nodarbības. Protams, devos paskatīties, kas tas īsti tāds ir. Un tā iemācījos kaut ko jaunu.
Katra platuma rūtiņa ir 4 diegi, kas iet caur celu galdiņu jeb mazu 4stūrainu dēlīti ar caurumiem katrā stūrī. Viss process sastāv iekš tam, ka uz dažādām pusēm groza šos dēlīšus.
Tā kā šī tehnika ir jau vēsturiski izplatīta visā pasaulē, tad gūgle par to atrod gana daudz. Arī dažādus rakstus. Rakstus var veidot dažādi, šis konkrētais ir veidots pēc principa - 4 gājieni prom no sevis, tad 4 gājieni uz sevi, un tā visu laiku. Tas nav latviešu raksts, pie tautastērpa nederēs. Bet kāpēc gan neizrotāt apģērbu parasto. Vai arī šo bērzu.

3 komentāri:

 1. Jauna prasme - tas ir labi. Pirms pāris gadiem mācījos aust audenes. Man patika, bet grūti dabūt vienādas abas malas. Abas rokas nestrādā ar vienādu spēku... Celainei malas laikam veidojas tad savādāk.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Attiecībā uz malu līdzenumu abi veidi ir vienādi čakarīgi. :( Atšķirības ir raksta veidošanās principā, kā arī celaine ir tāda kā stingrāka (biezāka).

   Dzēst
 2. malām pplatām jostām ņēma maķenīt rupjāku diegu, bet vispār jostām ir speciāli jāpārvērpj dzija, jo veikalos pērkamā ir domāta adīšanai nevis aušanai. :)
  Skaists jaunrades darbs!

  AtbildētDzēst