ceturtdiena, 2010. gada 2. septembris

Mugursoma ar izgriezto aplikāciju

Šķirstot "Lielo rokdarbu grāmatu", man acīs iekrita aplikāciju tehnika, kas esot radusies San Blas salās. Nagi niezēja to kaut kur pielietot. Manai študentei bija nepieciešama mugursomiņa, un pilnīgi prasījās uz tās izmēģināt kaut ko jaunu (priekš manis).
Ideja ir tāda, ka saliek krāsainus audumus vienu virs otra un izgriež figūras tā, lai būtu redzama nepieciešamā krāsa.
Es nejauši nopirku neilona audumus, kuri izrādījās ļoti noderīgi šim nolūkam - plāni, maz irstoši, košās krāsās un salīdzinoši lēti.
Pēc nelielas padomāšanas es sapratu, kas būs attēlots uz somas. Tā būs princešsoma, jo katra maza meitene esot maza princese. Šī ir princese bez rozā krāsas un bez lokām, jo princeses taču ir dažādas.
Tātad - saspraudu kopā dažādu krāsu audumu slāņus.

Piediedzu pie pamatauduma (no kā būs mugursoma):

No papīra izgriezu mājiņas kontūru un piespraudu. Tad apdiedzu apkārt mājiņai.

Noņēmu nost papīru. Tā kā es gribēju, lai man parādās citā krāsā vien mājiņas kontūra, tad nodiedzu vēlreiz paralēli jau nodiegtajam.

Rūpīgi izgriezu pirmo (dzelteno) auduma slāni starp nodiegtajām līnijām, lai atsegtu nākamo slāni.

Domāju, ka senās salu iedzīvotājas šuva ar rokām, taču es nošuvu sīkā zigzagdūrienā ar šujmašīnu. Ceru, ka tas nemainīja šī aplikāciju veida būtību.
Tālāk ķēros pie kleitiņas. Rīkojos tāpat - piespraudu papīra kontūru, apdiedzu apkārt, izgriezu. Tikai šoreiz griezu divus augšējos slāņus, lai "aizraktos" līdz gaiši zaļajam.

Kleitai apakšā izgriezu sarkanu volānu (sarkanais bija pats apakšējais slānis):
Seju un rokas pieliku parastajā aplikāciju tehnikā - uzšujot virsū (jo šī tehnika, cik sapratu, pieļauj abu veidu miksēšanu).

Izšuvu sejiņu un matus:
Vēl matu bantes, un "princese" gatava:

Vēl klāt daži elementi: mākoņi un puķes:

Un tagad visam šim skaistumam piešuvu klāt pārējo mugursomu

Rezultātā - skaists 1.septembra skats:

7 komentāri:

 1. darbiņš tiešām skaists! Bet vai vienkāršāk nebūtu vienkārši izgriezt vajadzīgo kontūru un šūt pa virsu... Bet varbūt tas atkal mazliet savādāk izskatās...:):)

  AtbildētDzēst
 2. Vismaz šajā gadījumā jau laikam milzīgas starpības nebūtu. Bet vispār domāju, ka būtu iespējams panākt reljefa efektu, kādās vietās izgriežot, bet citās - liekot virsū.

  AtbildētDzēst
 3. Jā, un vēl kas. Mazu, šauru detaļu liekot virsū, viņa šujot var izkustēties un vispār neērti ar viņu tikt galā, bet šādi, kad visi slāņi ir jau piefiksēti, tad nekas tāds nevar notikt. Tas arī varētu būt galvenais arguments.

  AtbildētDzēst
 4. Mājas kontūrai tiešām šis variants varētu būt labāks. Vispār interesanta tehnika, nebūtu iedomājusies, ka tā arī var:)

  AtbildētDzēst
 5. oriģināla tehnika! un skaists rezultāts

  AtbildētDzēst
 6. Ļoti skaists rezultāts :) Apbrīnojami, ko tik cilvēks nevar uztaisīt :))

  AtbildētDzēst