sestdiena, 2010. gada 27. marts

Lāpāmtepiķītis

Kā jau minēju, man niezēja rokas izveidot bērniem vēl vienu attīstošo rotaļlietu. Tā nu šorīt tapa lāpāmtepiķītis.
Process ir ļoti vienkāršs. Sagriež auduma strēmeles:
Saloca vertikāli - malas uz vidu un tad uz pusēm un sašuj:
Iegūst kaudzi ar šādām sloksnītēm:
Izvēlas dažas (man 7), kuras veidos vertikālos pavedienus. Tām nofiksē abus galus ar horizontālām sloksnēm, vispirms piespraužot:

Un iegūst pamatu:

Pārējām sloksnītēm kārtīgi nošuj galus ar zigzag dūrienu, un manta ir gatava. es vēl uzšuvu maisiņu priekš sloksnītēm, lai nepazūd. Man arī patika paspēlēties un izveidot dažādas kombinācijas. Cerams, bērniem arī patiks.9 komentāri:

 1. Jūs, kas darināt bērniņiem šīs vienreizējās rotaļlietas esat eņģeļi...prasmīgi un radoši.Arī vaboles ziedu dārzs bija vienreizējs!

  AtbildētDzēst
 2. Atkal Tev uztapis viens jaukumiņš! Apbrīnoju Tavu izdomu.
  M.

  AtbildētDzēst
 3. Te jāpateicas Mustura projektam. Citādi man nebūtu ienācis rātā, ka iespējams darināt arī šāda tipa rotaļlietas.

  AtbildētDzēst
 4. Es arī iedvesmojos no idejas, tagad šuju sloksnītes. Bet man radās jautājums, vai pietiek, ja nofiksē galus ar sloksnēm augšā un apakšā? Vai nevajag arī kādu pamatu piešūt, lai tas viss neļurkājas?

  AtbildētDzēst
 5. Ja bērns darbojas ar to pie galda, tad manuprāt īpašām problēmām nevajadzētu būt. Bet, protams, visforšāk jau būtu kaut kāds stingrs rāmītis. Mana pirmā doma bija par audumu apvilktu koka rāmīti ar podziņām, un loksnītes ir uzpogājamas - gan horizontālās, gan vertikālās. Ļoti kruti tas būtu, bet nu to es nerealizēju.

  AtbildētDzēst
 6. Es iedomājos tādu stingrāku audumu pašūt apakšā, piestiprinot tikai lentīšu galus (kā Tavā variantā), bet varbūt tad būs grūtāk vērt cauri?? Pogas nav slikta doma. Manējie vēl diezko arī negrib pogāt. Varbūt tas būtu pamudinājums iemācīties.

  AtbildētDzēst
 7. Es līdzīgi uztaisīju vannasistabai paklājiņu :)

  AtbildētDzēst
 8. Man ļoti patīk, paldies par ideju un iedvesmu. Noteikti uztaisīšu sev mājās šādu bērnistabā.

  AtbildētDzēst